Hizmetlerimiz

GÜNEYOĞLU olarak profesyonel hizmetlerimiz sizlerle!

Orta Gerilim Hücreleri

Orta gerilim (OG), genellikle güç dağıtım ve iletim sistemleri için kullanılan elektrik gerilimi seviyeleri aralığını ifade eder. Orta gerilim için gerilim aralığı tipik olarak 1 kV (1000 volt) ile 36,5 kV arasındadır, ancak bu aralık ülkeye veya bölgeye göre değişebilir.

Orta gerilim, mesken, ticari ve endüstriyel alanlardaki güç dağıtım sistemleri ile gücü daha uzun mesafelere taşıyan iletim sistemleri için yaygın olarak kullanılır. Orta gerilim, tipik olarak iletim sistemleri çalışmak için eğitimli profesyoneller tarafından alınması gereken önlemler gerektirir.

Orta gerilim güç dağıtımı için kullanılan ekipman, transformatörler, şalt cihazları ve diğer koruyucu cihazları içerir. Bu bileşenler, gücün güvenli ve verimli bir şekilde dağıtılmasını sağlamak ve sistemi aşırı yüklerden, kısa devrelerden ve diğer meydana gelebilecek arızalardır. Orta gerilim ekipmanları dış trafo merkezleri, iç şalt odaları dahil olmak üzere çeşitli muhafaza türlerine kurulabilir.

Firmamız birçok orta gerilim tehcizatlarının üretimi ve montaj işlerini yapmaktadır. Güneyoğlu Elektrik olarak;

• Enerji Nakil Hatları
• Trafo Merkezleri
• Orta Gerilim Kompanzasyon İşleri
• Endüstriyel Tesis Projelendirmesi ve Uygulamaları
• Orta Gerilim Malzemeleri Temini
• Beton köşk üretimi
• Hücre üretimi
Firmamız tarafından yapılmaktadır.

Alçak Gerilim

Alçak gerilim (AG), tipik olarak binalarda, evlerde ve diğer küçük ölçekli uygulamalarda güç dağıtımı için kullanılan elektrik gerilimi seviyeleri aralığını ifade eder. Düşük voltaj için voltaj aralığı tipik olarak 1000 volta kadardır.
Alçak gerilim, konut, ticari ve endüstriyel alanlardaki güç dağıtım sistemleri ve bu ortamlardaki elektrikli cihazlar ve cihazlar için yaygın olarak kullanılır. Alçak gerilim uygulamalarına örnek olarak aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemleri, elektrik prizleri ve çeşitli ekipmanlar için kontrol ve otomasyon sistemleri verilebilir.

Alçak gerilim güç dağıtımı için kullanılan ekipman, devre kesiciler, sigortalar, şalt cihazları ve diğer koruyucu cihazları içerir. Bu bileşenler, gücün güvenli ve verimli bir şekilde dağıtılmasını sağlamak ve sistemi aşırı yüklerden, kısa devrelerden ve oluşabilecek diğer arızalardan korumak için tasarlanmıştır.
Alçak gerilim güç dağıtım sistemleri, tipik olarak belirli yük gereksinimlerini karşılamak ve aşağıdakilere uymak üzere tasarlanır: elektrik güvenlik standartları. Dağıtım panoları, şalt kabinleri ve diğer kontrol panelleri dahil olmak üzere çeşitli muhafaza tiplerine monte edilebilirler.
Firmamız birçok orta gerilim tehcizatlarının üretimi ve montaj işlerini yapmaktadır. Güneyoğlu Elektrik olarak;

• Kuvvet ve Dağıtım Panoları (ADP),
• Kompanzasyon Panoları,
• Jeneratör Transfer Panoları,
• Daire Kat Panoları,
• Paratoner Tesisleri,

Firmamız tarafından yapılmaktadır.

• Alçak Gerilim Malzemeleri Temini,
• Bina Elektrik Tesisat Uygulamaları
• Otomasyon uygulamaları
• Motor Kontrol panoları

Otomasyon

Elektrik otomasyonu, endüstriyel süreçleri ve kontrol sistemlerini otomatikleştirmek için elektrikli bileşenlerin ve sistemlerin kullanılması anlamına gelir. Bu, bir fabrikada veya başka bir endüstriyel ortamda çeşitli süreçleri izlemek ve kontrol etmek için sensörlerin kontrolörlerin ve diğer elektrikli bileşenlerin kullanımını içerir.

Otomasyon elektrik sistemleri, imalat, kimyasal işleme ve nakliye dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Manuel müdahale ihtiyacını ve insan hatasını azaltarak endüstriyel süreçlerin verimliliğini ve güvenliğini artırmak için kullanılabilirler.

Otomasyon elektrik sistemlerine örnek olarak programlanabilir mantık denetleyicileri (PLC'ler), dağıtılmış kontrol sistemleri (DCS), denetleyici kontrol ve veri toplama (SCADA) sistemleri ve insan-makine arayüzleri (HMI'ler) dahildir. Bu sistemler, çeşitli sensörlerden veri toplamak ve analiz etmek için birlikte çalışır ve ardından bu bilgileri sistemdeki sensörlerin ve diğer bileşenleri kontrol etmek için kullanır.
Otomasyon elektrik sistemleri sıcaklık kontrolü, basınç kontrolü ve akış kontrolü gibi çeşitli işlemleri kontrol etmek için tasarlanmalıdır. Kalite kontrol, güvenlik izleme ve enerji yönetimi için de kullanılabilirler. Otomasyon elektrik sistemlerinin kullanılması, endüstriyel süreçlerin doğruluğunu, güvenilirliğini ve güvenliğini artırırken aynı zamanda maliyetleri düşürür ve üretkenliği artırır.
Firmamız tüm otomasyon işleri için deneyimli çalışanları ile tarafımızca yapılmaktadır.

CNC LAZER KESİM

Fabrikamızda bulunan ERMAKSAN markalı CNC Lazer ünitemiz ile üretim hattımızda bulunan tüm pano, kapak vb. kesim işlemleri kendi bünyemizce yapılmaktadır. Ayrıca üretim bandı dışında küçük ve ya büyük, az ya da çok denilmeden diğer firmalarımızada fason kesim hizmeti verilmektedir. Fiyat için lütfen iletişime geçiniz.

CNC PUNCH

Fabrikamızda bulunan ERMAKSAN markalı CNC PUNCH ünitemiz ile üretim hattımızda bulunan tüm pano, kapak vb. kesim delik işlemleri kendi bünyemizce yapılmaktadır. Ayrıca üretim bandı dışında küçük ve ya büyük, az ya da çok denilmeden diğer firmalarımıza da fason kesim hizmeti verilmektedir. Fiyat için lütfen iletişime geçiniz.

CNC BÜKÜM

Fabrikamızda bulunan ERMAKSAN markalı CNC Büküm ünitemiz ile üretim hattımızda bulunan tüm pano, kapak vb. büküm işlemleri kendi bünyemizce yapılmaktadır. Ayrıca üretim bandı dışında küçük ve ya büyük, az ya da çok denilmeden diğer firmalarımızada fason kesim hizmeti verilmektedir. Fiyat için lütfen iletişime geçiniz.

5 EKSENLİ TORNA

Fabrikamızda bulunan DENER markalı 5 EKSEN TORNA ünitemiz ile üretim hattımızda bulunan tüm pano, kapak vb. kesim delik işlemleri kendi bünyemizce yapılmaktadır. Ayrıca üretim bandı dışında küçük ve ya büyük, az ya da çok denilmeden diğer firmalarımıza da fason kesim hizmeti verilmektedir. Fiyat için lütfen iletişime geçiniz.

TORNA

Fabrikamızda bulunan DENER markalı TORNA ünitemiz ile üretim hattımızda bulunan tüm pano, kapak vb. kesim delik işlemleri kendi bünyemizce yapılmaktadır. Ayrıca üretim bandı dışında küçük ve ya büyük, az ya da çok denilmeden diğer firmalarımıza da fason kesim hizmeti verilmektedir. Fiyat için lütfen iletişime geçiniz.